چگونه از نرم افزار OCR استفاده کنیم؟

نحوه استفاده از نرم افزار OCR بسیار آسان است: فرآیند بکارگیری یک برنامه OCR به طور کلی از سه مرحله ذیل تشکیل شده است: باز کردن (اسکن کردن) سند، شناسایی آن و سپس ذخیره کردن آن در فرمت مناسب (مانند فرمت های DOC، RTF، XLS، PDF، HTML، TXT و غیره) یا اکسپورت کردن آن به یکی از برنامه های آفیس مانند Microsoft Word، Excel و یا برنامه Acrobat شرکت Adobe.

چگونه از نرم افزار OCR استفاده کنیم؟

این مراحل در برخی از نرم افزارهای OCR به صورت دستی باید انجام شود اما قوی ترین و پیشرفته ترین نسخه های نرم افزار OCR از ویژگی انجام خودکار وظایف پشتیبانی می کند که با استفاده از این ویژگی، نیازی به این که تمام مراحل فوق به صورت دستی انجام شود وجود ندارد. چرا که این مراحل تماماً به صورت کاملا اتوماتیک انجام می شود. این قابلیت به ویژه در هنگامی که شما می خواهید به شکل روتین و منظم نرم افزار خیلی زیاد کار کند ضرورت و اهمیت پیدا می کند.

با یک نرم افزار OCR قوی، سند خوانش شده درست مثل سند اصلی به نظر می رسد. یک نرم افزار پیشرفته و قدرتمند OCR به شما این امکان را می دهد تا زمان و انرژِی زیادی را در هنگام ایجاد، پردازش و دفع اسناد مختلف صرفه جویی کنید.

با استفاده از OCR، می توانید اسناد کاغذی را برای ویرایش و یا اشتراک گذاری با همکاران خود اسکن کنید. شما می توانید نقل قول از کتاب ها و مجلات را استخراج کنید و از آنها برای ایجاد دوره های آموزشی و مقالات خود بدون نیاز به تایپ مجدد استفاده کنید. می توانید ابتدا با یک دوریین دیجیتال، متن های مورد نظر خود را در خارج از منزل از آگهی ها، پوسترها و ….. عکس بگیرید و سپس از طریق یک نرم افزار OCR از تصاویر گرفته شده برای اهداف خود استفاده کنید. به همان شیوه، شما می توانید اطلاعات را از اسناد و کتاب های کاغذی نیز استخراج کنید؛ به ویژه در هنگامی که اسکنری در دسترس شما وجود ندارد یا وجود دارد اما به هر علت نمی توانید از آن استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید از نرم افزار OCR برای ایجاد بایگانی PDF قابل جستجو هم استفاده کنید.

استفاده از خدمات و سرویس‌های ایران او سی آر

برای تبدیل عکس و PDF به متن، ثبت‌نام کنید


این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

چشم انداز آینده OCR

در طی سالها تغییر و تحول و توسعه، روش تشخیص کاراکتر ها از طرح های کاملا ابتدایی، که فقط برای خواندن اعداد چاپی استاندارد مناسب بودند، به تکنیک های پیچیده تر و پیشرفته تر برای شناخت انواع مختلفی از فونت های خوشنویسی شده و همچنین کاراکترهای دست نویسی شده، بهبود و ارتقاء یافته و پیشرفت کرده است. در این مقاله به طور خلاصه به چشم انداز آینده OCR اشاره می شود.

چشم انداز آینده OCR

هنوز هم انتظار می رود که روش های جدیدی برای تشخیص کاراکتر پیدا شود، زیرا تکنولوژی کامپیوتر توسعه یافته و محدودیت های محاسباتی را برای تحقق رویکردهای جدید در OCR رفع کرده است. ممکن است به طور مثال یک پتانسیل در تشخیص کاراکتر در تصاویر تیره باشد. با این حال،به نظر می رسد بزرگترین پتانسیل و جای رشد، در ادغام روش های موجود و استفاده بیشتر از زمینه ها باشد. مثلاً ادغام تفکیک و آنالیز می تواند تشخیص کاراکتر های پیوسته و گسسته را بهبود بخشد. همچنین، تجزیه و تحلیل های متقابل ممکن است برای تحقق سطح بالاتری که رویکردش به معناشناسی کامل جملات است، سودمند باشد.به طور کلی پتانسیل های زیادی در این راستا وجود دارد.

علاوه بر این، ترکیبی از چند روش مستقل، به گونه ای که در آن نقطه ضعف یک روش با نقطه قوت روش دیگر رفع جبران شود، ممکن است به تشخیص کاراکترها کمک کند. مرزهای تحقیق در تشخیص کاراکتر در حال حاضر به سمت تشخیص فونت های فانتزی و کاراکترهای دست نوشته یا کاراکترهای خوشنویسی پیشروی کرده اند. تکنیک های امیدوار کننده در این راستا، تشخیص کلمات کلیدی به جای کاراکترهاست.

امروزه OCR برای موارد محدودی موفق شده است، تا اسناد تولید شده را تحت کنترل خود درآورد. با این حال، به نظر می رسد در آینده که محدودیت های OCR کاهش می یابد. چراکه کنترل فرآیند تولید متن بدین معنی است که سند در کامپیوتر ذخیره می شود. و به همین دلیل اگر نسخه قابل خواندن در کامپیوتر در دسترس باشد، داده ها ممکن است به صورت الکترونیکی یا به یک فرم قابل خواندن برای کامپیوتر، به عنوان مثال بارکد باشند.

یکی دیگر از حوزه های مهم OCR، تشخیص اسناد دست نویس است. به عنوان مثال در برنامه های پست الکترونیکی، OCR باید بر خواندن آدرس ها در پست الکترونیکی تولید شده توسط افراد بدون دسترسی به تکنولوژی کامپیوتر تمرکز کند. در حال حاضر، برای شرکت ها و سازمان ها غیر معمول نیست، با دسترسی به تکنولوژی کامپیوتر برای علامت گذاری به ایمیل با بارکد. انتظار می رود که اهمیت نسبی تشخیص متن دست نویس افزایش یابد.

استفاده از خدمات و سرویس‌های ایران او سی آر

برای تبدیل عکس و PDF به متن، ثبت‌نام کنید


این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

تبدیل عکس به متن

اگر در تلاش هستید اسناد و مدارک اسکن شده را به متن تبدیل کرده و فایل TXT یا DOCX آن‌را در کمتر از چند ثانیه دانلود کنید، خدمات ایران او سی آر پاسخگوی نیاز شما می‌باشد. خدمات و سرویس‌های ایران او سی آر جهت تبدیل انواع فرمت عکس به متن قابل استفاده می‌باشد و از تمام زبان‌ها از جمله فارسی به خوبی پشتیبانی می‌کند.

تبدیل عکس و PDF به متن

تبدیل عکس به متن

تبدیل عکس به متن با iranOCR

آیا تابه‌حال پیش آمده‌است که بخواهید قسمتی از متن را از عکس استخراج کرده و در جای دیگری استفاده کنید؟ وب‌سایت iranOCR شما را قادر می‌سازد متن را از هر عکسی جدا ساخته و به صورت فایل ورد ذخیره کنید، شما می‌توانید هر عکسی را با فرمت PNG و JPG با استفاده از سایت و بدون نصب نرم‌افزار به صورت آنلاین به متن متناظر آن تبدیل کنید.

تبدیل عکس، اسناد و متون اسکن شده به متن قابل ویرایش قابلیت بسیار مفیدی است که از طریق وب‌سایت ایران او سی آر قابل استفاده می‌باشد. در صورتی که تمایل دارید متون موجود در یک کتاب یا مقاله را استخراج کرده و آن‌ها را ویرایش کنید، نیازی به تایپ مجدد نیست. کافیست صفحات مورد نظر خود را اسکن کرده و با استفاده از سرویس‌های iranOCR در کمتر از چند ثانیه فایل عکس را به ورد فارسی تبدیل کرده و متن موجود در عکس را استخراج کنید.

استفاده از خدمات و سرویس‌های ایران او سی آر

برای تبدیل عکس و PDF به متن، ثبت‌نام کنید


این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

تبدیل PDF به Word

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و مشکلات افراد در زمینه‌ی کار با فایل‌های PDF تبدیل آن به فایل DOCX و استفاده از متن فایل می‌باشد. اغلب افراد روزانه با نرم‌افزارهای زیادی سروکار دارند که فایل‌های PDF و DOCX جزو پرطرفدارترین فایل‌ها می‌باشد. برای تبدیل فایل‌های DOCX به PDF مشکلی وجود ندارد اما بیشتر کاربران برای استخراج متن از یک فایل PDF و تبدیل آن به متن تحت نرم‌افزار Word با مشکل روبرو هستند.

تبدیل عکس و PDF به متن

تبدیل PDF به Word

تبدیل PDF به Word با iranOCR

نیاز ضروری کاربران تبدیل پی دی اف به متن از طریق هر ابزاری می‌باشد. ایران او سی آر با فراهم کردن بستر آنلاین جهت تبدیل PDF به Word این نیاز را مرتفع کرده است. کاربران با ثبت‌نام در وب‌سایت ایران او سی آر می‌توانند تنها با یک کلیک و در کمتر از چند ثانیه هر صفحه از فایل PDF را تبدیل به متن نمایند و فایل DOCX یا TXT آن‌را دانلود کنند. همچنین با استفاده از نرم‌افزارهای ویندوز، اندروید و iOS می‌توانید از طریق هر ابزاری عملیات تبدیل PDF به Word را انجام دهید.

استفاده از خدمات و سرویس‌های ایران او سی آر

برای تبدیل عکس و PDF به متن، ثبت‌نام کنید


این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

عملکرد نرم‌افزار OCR فارسی چگونه است؟

با این‌که مکانیسم دقیقی که چشم انسان را قادر می‌سازد تا اشیا را به رسمیت بشناسد، هنوز امری ناشناخته است، اما در سه اصل اساسی همه‌ی دانشمندان اتفاق نظر دارند: یکپارچگی (integrity)، هدفمند بودن (purposefulness) و سازگاری (adaptability) که به مجموعه آنها به اختصار (IPA) گفته می‌شود. این ۳ اصل، عیناً هسته‌های اصلی تشخیص و ادراک نرم‌افزار OCR را نیز تشکیل می‌دهند یعنی همین سه اصل است که به نرم‌افزار اجازه می‌دهد تا مانند چشم انسان عمل کرده و اشیا را به رسمیت بشناسد.

تبدیل عکس و PDF به متن

عملکرد نرم‌افزار OCR فارسی چگونه است؟

سیستم‌های OCR، روی قوه ادراک شناخت طبیعی یا انسانی متمرکز هستند. در قلب این سیستم‌ها سه اصل اساسی مذکور وجود دارد یعنی: یکپارچگی، هدفمند بودن و سازگاری. اصل یکپارچگی می‌گوید که شی مشاهده شده همیشه باید به عنوان یک “کل” در نظر گرفته شود که متشکل از بسیاری اجزای مرتبط به هم است. اصل هدفمندی تصور می‌کند که هر تفسیری از داده‌ها همیشه باید به هدف خاصی برسد. و اصل سازگاری بدان معنی است که برنامه باید قادر به خودآموزی باشد. این اصول ۳ گانه، حداکثر انعطاف پذیری و حداکثر قوه ادراک را دقیقاً مانند قوه ادراک انسان برای برنامه OCR به ارمغان می‌آورد.

بیایید نگاهی بیندازیم به این‌که یک نرم‌افزار OCR چگونه متن را تشخیص می‌دهد. اول از همه، این برنامه، ساختار تصویر سند را تحلیل می‌کند. یک صفحه از سند را به عناصر کوچک‌تر مانند بلوک‌های متون، جداول، تصاویر و غیره تقسیم می‌کند. خطوط به کلمات و سپس به کاراکترها تقسیم می‌شوند. هنگامی که کاراکترها مشخص شدند، برنامه آنها را با مجموعه‌ای از تصاویر الگو که در حافظه خود دارد مقایسه تطبیقی می‌کند. فرضیات احتمالی متعددی در مورد یک کاراکتر در برنامه شکل می‌گیرد. بر اساس این فرضیه‌ها، برنامه انطباق انواع مختلف خطوط شکسته را به کلمات و سپس کلمات را به کاراکترها تجزیه و تحلیل می‌کند. پس از پردازش تعداد زیادی از این چنین فرضیه‌های احتمالی، برنامه در نهایت تصمیم نهایی خود را به شما ارائه می‌دهد، و متن شما را به رسمیت می‌شناسد.

بهترین و دقیق‌ترین نرم‌افزار OCR فارسی

ایران او سی آر با تلاش مهندسان داخلی و بهره‌گیری از تجارب بین‌المللی موفق به ارائه‌ی بهترین و دقیق‌ترین نرم‌افزار او سی آر فارسی شده است. نرم‌افزار OCR فارسی به صورت آنلاین و آفلاین در خدمت فارسی‌زبانان می‌باشد. iranOCR با به‌کار‌گیری روش‌های نوین و استفاده از نرم‌افزار و سخت‌افزار پیشرفته موفق به تولید دقیق‌ترین خروجی با کیفیت ۱۰۰ درصد شده است.

استفاده از خدمات و سرویس‌های ایران او سی آر

برای تبدیل عکس و PDF به متن، ثبت‌نام کنید


این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

ایجاد فایل PDF قابل جستجو با تکنولوژی OCR

کاربردهای متنوع و مزایای متعددی را برای داشتن فایل‌های پی دی اف قابل جستجو در مصارف شخصی، حرفه‌ای و علمی می‌توان مشاهده کرد و برشمرد. به دلیل رشد و افزایش بسیار زیاد تعداد متون بزرگ که به صورت آنلاین و عمدتاً در فرمت PDF در دسترس هستند مثل کتاب‌های الکترونیکی (E-Book ها)، دسترسی به فایل‌های پی دی اف قابل جستجو قطعاً باعث افزایش کارایی کار می‌شود. شما می‌توانید قسمت‌های خاصی از متن را پیدا کنید، اطلاعات را از آن قسمت کپی کرده به جای دیگری منتقل نمایید و یا برعکس آن عمل کرده یعنی اطلاعات را از جای دیگر برداشته و به آن الحاق کنید و حتی متن اسناد پی دی اف اسکن شده را ویرایش کنید. بنابراین به طور کلی می‌توان گفت که یک فایل PDF قابل جستجو دو امکان را برای شما فراهم می‌نماید:

  • شما می‌توانید کلمات، عبارات، و یا اصطلاحات مورد نظر را پیدا کنید.
  • شما می‌توانید متن خاصی را در داخل سند هایلایت کنید، آن را کپی کنید و یا متن دیگری را به جای آن قرار دهید.

تبدیل عکس و PDF به متن

ایجاد فایل PDF قابل جستجو با تکنولوژی OCR

نحوه ایجاد فایل‌های PDF قابل جستجو

اسناد اسکن شده ذاتاً و بخودی خود قابل جستجو نیستند. بنابراین شما برای این که فایل‌های PDF مورد نظرتان قابل جستجو شوند، می‌بایست از نرم‌افزارهای “نویسه خوان نوری” یا همان OCR استفاده کنید. این نرم‌افزارها متن‌ها را براساس خواص نوری کاراکترهای موجود در آنها خوانش می‌کنند. نرم‌افزار OCR نحوه پردازش دیجیتال اسناد متن را تغییر داده و گزینه‌هایی که کاربران برای کار با متن‌های اسکن شده در اختیار دارند را افزایش می‌دهد.

هنگام استفاده از یک نرم‌افزار OCR، تنها کاری که لازم است تا شما آن را انجام دهید این است که فایل های پی دی اف را که می‌خواهید جستجو کنید، انتخاب کنید، بقیه روند عملیات به صورت کاملاً خودکار انجام می‌شود. میزان دقت یک نرم‌افزار OCR کیفیت نتایج خروجی نهایی را تعیین می‌کند.

خدمات تبدیل PDF به متن تایپ‌شده را از iranOCR بخواهید

برای انجام عملیات تبدیل فایل‌های پی دی اف اسکن‌شده به متن و دریافت فایل TXT یا DOCX می‌توانید از خدمات ایران او سی آر استفاده کنید. خدمات تبدیل پی دی اف به ورد با کیفیت بسیار عالی و دقت بالای ۹۸ درصد انجام می‌پذیرد.

استفاده از خدمات و سرویس‌های ایران او سی آر

برای تبدیل عکس و PDF به متن، ثبت‌نام کنید


این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

تکنولوژی OCR یا “نویسه خوان نوری” چیست؟

فرض کنید شما می‌خواهید یک مقاله از یک مجله یا یک نسخه اسکن‌شده از یک قرارداد را ویرایش کنید. برای انجام این کار دو راه وجود دارد. راه اول برای انجام این کار این است که شما می‌توانید ساعت‌ها وقت صرف کرده و متن را تایپ کنید و سپس اشتباهات املایی و نگارشی احتمالی را اصلاح کنید. راه دوم این است که شما می‌توانید در عرض چند ثانیه با استفاده از اسکنر (یا دوربین دیجیتال) و نرم‌افزار Optical Character Recognition که معادل فارسی آن “نویسه خوان نوری” است متن خود را به فرمت قابل ویرایش تبدیل کنید.

تبدیل عکس و PDF به متن

تکنولوژی OCR یا "نویسه خوان نوری" چیست؟

OCR دقیقا به چه معناست

“نویسه خوان نوری” یا OCR نوعی تکنولوژی است که شما را قادر به تبدیل انواع مختلف اسناد مانند اسناد اسکن‌شده کاغذ، فایل‌های PDF یا تصاویر گرفته شده توسط دوربین‌های دیجیتال به داده‌های قابل ویرایش و قابل جستجو می‌نماید.

تصور کنید که شما یک سند کاغذی به عنوان مثال، مقاله‌ی خاصی از یک مجله، یا متن خاصی از یک بروشور، و یا یک نسخه PDF از قرارداد که با شریک خود منعقد کرده‌اید را از طریق ایمیل دریافت کرده‌اید و حالا تصمیم گرفته‌اید تا آن را ویرایش نمایید. بدیهی است، یک اسکنر به اندازه کافی برای قابل ویرایش کردن این اطلاعات و اسناد در نرم‌افزار واژه‌پرداز Word مایکروسافت قدرت ندارد. تمام آنچه که یک اسکنر می‌تواند در این راستا انجام بدهد این است که یک تصویر یا عکس فوری از سند ایجاد کند که چیزی بیش از مجموعه‌ای از نقاط سیاه و سفید یا رنگی نیست. برای استخراج و بازنویسی داده‌ها از اسناد اسکن‌شده، تصاویر دوربین و یا PDFهای تصویری، تنها راه حل منطقی، کمک گرفتن از یک نرم افزار OCR است که توانایی تفکیک حروف بر روی تصویر را هم دارد، بنابراین با کمک OCR شما می‌توانید به آسانی محتوای سند اصلی را ویرایش کنید.

خدمات OCR فارسی را از iranOCR بخواهید

با توجه به پیشرفت فناوری OCR در سراسر جهان و نیاز حیاتی به آن، متاسفانه این فناوری در ایران و برای زبان فارسی مهجور مانده و توسعه و پیشرفت آن دچار غفلت شده است. این امر از یک طرف به علت عدم آشنایی کاربر با این تکنولوژی و از طرف دیگر مربوط به شرکت‌های نرم‌افزاری می‌باشد. iranOCR در طول سال‌های گذشته با تکیه بر دانش فنی داخلی سعی در ارائه‌ی محصولی کرده است که از هر جهت نیاز کاربر فارسی‌زبان را برطرف سازد. محصول ایران او سی آر شامل خدمات آنلاین و آفلاین تبدیل عکس و پی دی اف به متن می‌باشد، که از تمامی زبان‌ها بالاخص زبان فارسی پشتیبانی کامل می‌کند. شما می‌توانید با ثبت‌نام و استفاده از خدمات iranOCR در هرلحظه و از طریق هر دستگاهی عکس و PDF خود را به متن قابل‌ویرایش در دو فرمت DOCX و TXT تبدیل کرده و دانلود کنید.

استفاده از خدمات و سرویس‌های ایران او سی آر

برای تبدیل عکس و PDF به متن، ثبت‌نام کنید


این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

دیگر زمان خود را برای تایپ، بیهوده صرف نکنید. تبدیل کتاب، اسناد و مدارک به متن فارسی

دیگر زمان خود را برای تایپ، بیهوده صرف نکنید. تبدیل کتاب، اسناد و مدارک به متن فارسی.

استفاده از خدمات و سرویس‌های ایران او سی آر

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

راه‌اندازی وبلاگ ایران او سی آر

ایران او سی آر باهدف پاسخگویی به نیاز فارسی‌زبانان و رفع مشکلات مربوط به تبدیل تصویر به متن (OCR) در سال ۱۳۹۴ بنیان شد. ایران او سی آر با بهره‌گیری از افراد باتجربه در زمینه هوش مصنوعی، پردازش تصویر و پردازش ابری سعی در ارائه سرویسی شایسته فارسی‌زبانان محترم دارد. پس از انجام تحقیقات و مطالعات و رسیدن به نتایج مطلوب، با طراحی و ارائه سرویس در تمامی پلتفرم‌ها در خدمت فارسی‌زبانان سراسر دنیا می‌باشد.

تبدیل عکس و PDF به متن

راه‌اندازی وبلاگ ایران او سی آر

بعد از گذشت بیش از یک سال از فعالیت رسمی ایران او سی آر تصمیم گرفتیم برای ارتباط بهتر و بیشتر با مخاطبان، سرویس وبلاگ ایران او سی آر را راه‌اندازی کنیم. مطالب این وبلاگ در توضیح و تشریح فعالیت‌های شرکت و راهنمای استفاده از خدمات و سرویس‌های موجود و آگاهی از آخرین تخفیف‌های ایران او سی آر می‌باشد. همچنین مطالبی از حوزه‌ی فناوری‌های مربوط به تشخیص متن و نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای آن نیز منتشر می‌شود. شما می‌توانید با دنبال کردن شبکه‌های اجتماعی ایران او سی آر از آخرین مطالب وبلاگ مطلع شوید.

محور موضوعات و مطالب وبلاگ ایران او سی آر
  • توضیح فعالیت‌های ایران او سی آر
  • آشنایی با خدمات و راهنمای سرویس‌ها
  • فناوری‌های حوزه‌ی OCR شامل نرم‌افزار و سخت‌افزار
  • آخرین تخفیف‌های ایران او سی آر جهت مشترکین ایران او سی آر
را‌ههای ارتباط با ایران او سی آر
استفاده از خدمات و سرویس‌های ایران او سی آر

برای تبدیل عکس و PDF به متن، ثبت‌نام کنید

در پایان امیدواریم با ارائه‌ی خدمات و سرویس‌های مناسب در وبلاگ و وب‌سایت ایران او سی آر بتوانیم رضایت شما را جلب کنیم. در این راه ما را از نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود بهره‌مند سازید.


این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید: