تکنولوژی OCR یا “نویسه خوان نوری” چیست؟

فرض کنید شما می‌خواهید یک مقاله از یک مجله یا یک نسخه اسکن‌شده از یک قرارداد را ویرایش کنید. برای انجام این کار دو راه وجود دارد. راه اول برای انجام این کار این است که شما می‌توانید ساعت‌ها وقت صرف کرده و متن را تایپ کنید و سپس اشتباهات املایی و نگارشی احتمالی را اصلاح کنید. راه دوم این است که شما می‌توانید در عرض چند ثانیه با استفاده از اسکنر (یا دوربین دیجیتال) و نرم‌افزار Optical Character Recognition که معادل فارسی آن “نویسه خوان نوری” است متن خود را به فرمت قابل ویرایش تبدیل کنید.

تبدیل عکس و PDF به متن

تکنولوژی OCR یا "نویسه خوان نوری" چیست؟

OCR دقیقا به چه معناست

“نویسه خوان نوری” یا OCR نوعی تکنولوژی است که شما را قادر به تبدیل انواع مختلف اسناد مانند اسناد اسکن‌شده کاغذ، فایل‌های PDF یا تصاویر گرفته شده توسط دوربین‌های دیجیتال به داده‌های قابل ویرایش و قابل جستجو می‌نماید.

تصور کنید که شما یک سند کاغذی به عنوان مثال، مقاله‌ی خاصی از یک مجله، یا متن خاصی از یک بروشور، و یا یک نسخه PDF از قرارداد که با شریک خود منعقد کرده‌اید را از طریق ایمیل دریافت کرده‌اید و حالا تصمیم گرفته‌اید تا آن را ویرایش نمایید. بدیهی است، یک اسکنر به اندازه کافی برای قابل ویرایش کردن این اطلاعات و اسناد در نرم‌افزار واژه‌پرداز Word مایکروسافت قدرت ندارد. تمام آنچه که یک اسکنر می‌تواند در این راستا انجام بدهد این است که یک تصویر یا عکس فوری از سند ایجاد کند که چیزی بیش از مجموعه‌ای از نقاط سیاه و سفید یا رنگی نیست. برای استخراج و بازنویسی داده‌ها از اسناد اسکن‌شده، تصاویر دوربین و یا PDFهای تصویری، تنها راه حل منطقی، کمک گرفتن از یک نرم افزار OCR است که توانایی تفکیک حروف بر روی تصویر را هم دارد، بنابراین با کمک OCR شما می‌توانید به آسانی محتوای سند اصلی را ویرایش کنید.

خدمات OCR فارسی را از iranOCR بخواهید

با توجه به پیشرفت فناوری OCR در سراسر جهان و نیاز حیاتی به آن، متاسفانه این فناوری در ایران و برای زبان فارسی مهجور مانده و توسعه و پیشرفت آن دچار غفلت شده است. این امر از یک طرف به علت عدم آشنایی کاربر با این تکنولوژی و از طرف دیگر مربوط به شرکت‌های نرم‌افزاری می‌باشد. iranOCR در طول سال‌های گذشته با تکیه بر دانش فنی داخلی سعی در ارائه‌ی محصولی کرده است که از هر جهت نیاز کاربر فارسی‌زبان را برطرف سازد. محصول ایران او سی آر شامل خدمات آنلاین و آفلاین تبدیل عکس و پی دی اف به متن می‌باشد، که از تمامی زبان‌ها بالاخص زبان فارسی پشتیبانی کامل می‌کند. شما می‌توانید با ثبت‌نام و استفاده از خدمات iranOCR در هرلحظه و از طریق هر دستگاهی عکس و PDF خود را به متن قابل‌ویرایش در دو فرمت DOCX و TXT تبدیل کرده و دانلود کنید.

استفاده از خدمات و سرویس‌های ایران او سی آر

برای تبدیل عکس و PDF به متن، ثبت‌نام کنید


این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *