عملکرد نرم‌افزار OCR فارسی چگونه است؟

با این‌که مکانیسم دقیقی که چشم انسان را قادر می‌سازد تا اشیا را به رسمیت بشناسد، هنوز امری ناشناخته است، اما در سه اصل اساسی همه‌ی دانشمندان اتفاق نظر دارند: یکپارچگی (integrity)، هدفمند بودن (purposefulness) و سازگاری (adaptability) که به مجموعه آنها به اختصار (IPA) گفته می‌شود. این ۳ اصل، عیناً هسته‌های اصلی تشخیص و ادراک نرم‌افزار OCR را نیز تشکیل می‌دهند یعنی همین سه اصل است که به نرم‌افزار اجازه می‌دهد تا مانند چشم انسان عمل کرده و اشیا را به رسمیت بشناسد.

تبدیل عکس و PDF به متن

عملکرد نرم‌افزار OCR فارسی چگونه است؟

سیستم‌های OCR، روی قوه ادراک شناخت طبیعی یا انسانی متمرکز هستند. در قلب این سیستم‌ها سه اصل اساسی مذکور وجود دارد یعنی: یکپارچگی، هدفمند بودن و سازگاری. اصل یکپارچگی می‌گوید که شی مشاهده شده همیشه باید به عنوان یک “کل” در نظر گرفته شود که متشکل از بسیاری اجزای مرتبط به هم است. اصل هدفمندی تصور می‌کند که هر تفسیری از داده‌ها همیشه باید به هدف خاصی برسد. و اصل سازگاری بدان معنی است که برنامه باید قادر به خودآموزی باشد. این اصول ۳ گانه، حداکثر انعطاف پذیری و حداکثر قوه ادراک را دقیقاً مانند قوه ادراک انسان برای برنامه OCR به ارمغان می‌آورد.

بیایید نگاهی بیندازیم به این‌که یک نرم‌افزار OCR چگونه متن را تشخیص می‌دهد. اول از همه، این برنامه، ساختار تصویر سند را تحلیل می‌کند. یک صفحه از سند را به عناصر کوچک‌تر مانند بلوک‌های متون، جداول، تصاویر و غیره تقسیم می‌کند. خطوط به کلمات و سپس به کاراکترها تقسیم می‌شوند. هنگامی که کاراکترها مشخص شدند، برنامه آنها را با مجموعه‌ای از تصاویر الگو که در حافظه خود دارد مقایسه تطبیقی می‌کند. فرضیات احتمالی متعددی در مورد یک کاراکتر در برنامه شکل می‌گیرد. بر اساس این فرضیه‌ها، برنامه انطباق انواع مختلف خطوط شکسته را به کلمات و سپس کلمات را به کاراکترها تجزیه و تحلیل می‌کند. پس از پردازش تعداد زیادی از این چنین فرضیه‌های احتمالی، برنامه در نهایت تصمیم نهایی خود را به شما ارائه می‌دهد، و متن شما را به رسمیت می‌شناسد.

بهترین و دقیق‌ترین نرم‌افزار OCR فارسی

ایران او سی آر با تلاش مهندسان داخلی و بهره‌گیری از تجارب بین‌المللی موفق به ارائه‌ی بهترین و دقیق‌ترین نرم‌افزار او سی آر فارسی شده است. نرم‌افزار OCR فارسی به صورت آنلاین و آفلاین در خدمت فارسی‌زبانان می‌باشد. iranOCR با به‌کار‌گیری روش‌های نوین و استفاده از نرم‌افزار و سخت‌افزار پیشرفته موفق به تولید دقیق‌ترین خروجی با کیفیت ۱۰۰ درصد شده است.

استفاده از خدمات و سرویس‌های ایران او سی آر

برای تبدیل عکس و PDF به متن، ثبت‌نام کنید


این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *