چشم انداز آینده OCR

در طی سالها تغییر و تحول و توسعه، روش تشخیص کاراکتر ها از طرح های کاملا ابتدایی، که فقط برای خواندن اعداد چاپی استاندارد مناسب بودند، به تکنیک های پیچیده تر و پیشرفته تر برای شناخت انواع مختلفی از فونت های خوشنویسی شده و همچنین کاراکترهای دست نویسی شده، بهبود و ارتقاء یافته و پیشرفت کرده است. در این مقاله به طور خلاصه به چشم انداز آینده OCR اشاره می شود.

چشم انداز آینده OCR

هنوز هم انتظار می رود که روش های جدیدی برای تشخیص کاراکتر پیدا شود، زیرا تکنولوژی کامپیوتر توسعه یافته و محدودیت های محاسباتی را برای تحقق رویکردهای جدید در OCR رفع کرده است. ممکن است به طور مثال یک پتانسیل در تشخیص کاراکتر در تصاویر تیره باشد. با این حال،به نظر می رسد بزرگترین پتانسیل و جای رشد، در ادغام روش های موجود و استفاده بیشتر از زمینه ها باشد. مثلاً ادغام تفکیک و آنالیز می تواند تشخیص کاراکتر های پیوسته و گسسته را بهبود بخشد. همچنین، تجزیه و تحلیل های متقابل ممکن است برای تحقق سطح بالاتری که رویکردش به معناشناسی کامل جملات است، سودمند باشد.به طور کلی پتانسیل های زیادی در این راستا وجود دارد.

علاوه بر این، ترکیبی از چند روش مستقل، به گونه ای که در آن نقطه ضعف یک روش با نقطه قوت روش دیگر رفع جبران شود، ممکن است به تشخیص کاراکترها کمک کند. مرزهای تحقیق در تشخیص کاراکتر در حال حاضر به سمت تشخیص فونت های فانتزی و کاراکترهای دست نوشته یا کاراکترهای خوشنویسی پیشروی کرده اند. تکنیک های امیدوار کننده در این راستا، تشخیص کلمات کلیدی به جای کاراکترهاست.

امروزه OCR برای موارد محدودی موفق شده است، تا اسناد تولید شده را تحت کنترل خود درآورد. با این حال، به نظر می رسد در آینده که محدودیت های OCR کاهش می یابد. چراکه کنترل فرآیند تولید متن بدین معنی است که سند در کامپیوتر ذخیره می شود. و به همین دلیل اگر نسخه قابل خواندن در کامپیوتر در دسترس باشد، داده ها ممکن است به صورت الکترونیکی یا به یک فرم قابل خواندن برای کامپیوتر، به عنوان مثال بارکد باشند.

یکی دیگر از حوزه های مهم OCR، تشخیص اسناد دست نویس است. به عنوان مثال در برنامه های پست الکترونیکی، OCR باید بر خواندن آدرس ها در پست الکترونیکی تولید شده توسط افراد بدون دسترسی به تکنولوژی کامپیوتر تمرکز کند. در حال حاضر، برای شرکت ها و سازمان ها غیر معمول نیست، با دسترسی به تکنولوژی کامپیوتر برای علامت گذاری به ایمیل با بارکد. انتظار می رود که اهمیت نسبی تشخیص متن دست نویس افزایش یابد.

استفاده از خدمات و سرویس‌های ایران او سی آر

برای تبدیل عکس و PDF به متن، ثبت‌نام کنید


این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *